خبر

سروش محبوب یگانه یکی از برگزیدگان بخش شعر جایزه ادبی طهران

برگزیدگان بخش شعر جایزه ادبی طهران معرفی شدند

برگزیدگان بخش شعر این ماه جایزه ادبی طهران توسط حوزه هنری استان تهران معرفی شدند.

به گزارش خبرگزاری مهر، در بخش شعر ویژه خرداد ماه جایزه ادبی طهران، از میان آثار رسیده اشعار ۶ نفر از شاعران به دبیرخانه به مرحله نهایی راه یافتند. صفورا ابراهیمی خبیر از تهران، سارا سادات باختر از تهران ، مونا محرمی از تهران، محمد رضا محمودی از تهران، ناهید هاشمی از گیلان و سروش محبوب یگانه از بندر انزلی،  شاعران راه یافته به مرحله نهایی بخش شعر جایزه ادبی هستند.

 

لینک از خبرگزاری مهر

 

لینک از خبرگزاری فارس

 

بسیاری از سایتها و خبرگزاریها خبر مربوطه را درج کردند که با تشکر از همگی امکان افزودن تمام لینکها میسر نبود

یکشنبه, تیر ۱۸م, ۱۳۹۱ خبر بدون نظر

شعر خاطره ای از محمدعلی بزرگ نیا به بهانه مرگ ناگهانی اش

امروز صبح ایمیل مزدک پنجه ای ، دوست شاعرم ، را دیدم که حاوی خبری تلخ و ناراحت کننده بود. محمدعلی بزرگ نیا دوست شاعر و جوان ما در ایام قطعی گاز گیلان ، به دلیل استفاده از گرم کننده ای جایگزین ، دچار آتش سوزی شد و در بیمارستان درگذشت.

شاعری کم ادعا با معلوماتی وسیع در حوزه ادبیات که خاطرات مشترک خوبی با هم داشتیم. یادم هست روزی در انجمن انزلی ، شعری بلند خواند که تکه ای از آن در ذهن من ماندگار شد. بحثی پیش آمد که ( سکوت پاسداران ) در شعر زیر که فقط برای خواننده انزلی چی یا آشنا با انزلی که شلوغی خیابان پاسداران در بهار و تابستان و سکوت محض آن را در پاییز و زمستان تجربه کرده ، قابل درک است ، آیا می تواند برای همه مخاطبان شعر ، حس یا درکی شاعرانه ایجاد کند؟ آیا وقتی این شعر مکتوب می شود دارا بودن مخاطب خصوصی نقطه ضعف است یا قوت یا هیچ کدام؟

به هر حال این شعرخاطره آنقدر در من اثر کرده که هنوز هر وقت ، پاییز و زمستان از خیابان پاسداران عبور میکنم ، شعرخاطره محمدعلی را با خود زمزمه می کنم . هر چند از این پس ، نوستالژی مرگ محمدعلی را نیز به یاد می آورم که او نیز مانند من این خیابان را زندگی کرده است.

 

گاه گاهی

            اتوبوسی زرد

سکوت پاسداران را

                          در هم می شکند

جمعه, اسفند ۵م, ۱۳۹۰ خبر بدون نظر

زیر خوشه های مریم که نیستی در والس ادبی

زیر خوشه های مریم که نیستی ( کتاب سوم من ) در والس ادبی معرفی شد

 

لینک خبر به والس ادبی

یکشنبه, بهمن ۳۰م, ۱۳۹۰ خبر بدون نظر

از من در وبلاگی

در روزهایی که پرداختن به زندگی شخصی و مطالعه کردن به جای نوشتن ،  بازتابی از زندگی من است صفحه ای در موردم در وبلاگ زیر دیدم که ضمن تشکر از نگارنده  لینک آن در زیر می آید

 

ورود به آن وبلاگ

جمعه, شهریور ۱۱م, ۱۳۹۰ خبر بدون نظر

شرح این روزها

این روزها به کارهای شخصی زندگی مشغولم و خبر و ماجرایی در خصوص ادبیات برایم اتفاق نیفتاده بود تا اطلاع رسانی کنم. روزهای جاری ، شاید کار تهیه مجموعه شعر جدیدی از من و درگیر شدن با آن ، تنها دغدغه ادبی من باشد که آن هم به شکل مقطعی انجام می دهم و هنوز تصمیم و جدیت خاصی پیرامون این موضوع وجود ندارد.

شنبه, تیر ۴م, ۱۳۹۰ خبر بدون نظر

در 28 مهر 1361 در کنار آبهای گاه خروشان و گاه آرام دریا از پدر و مادری انزلی چی  که نام سروش بر من نهادند زاده شدم. در کنار دریا قدم زدم وبا ماسه ها همبازی شدم و شعر خواندم تا کلاسهای مدرسه یکی پس از دیگری تمام  شدند. برای تحصیل به گچساران رفتم و در رشته مهندسی صنایع مدرک  کارشناسی گرفتم و دوران سربازی را در کرج به پایان رساندم. به انزلی که برگشتم دریا شبیه همیشه بود و من همچنان شعر را دوست داشتم. 

ضمن تشکر از شما دوست عزیز که از سایت من بازدید کردید خوشحال می شوم جهت اظهار نظر در هر موردی و یا پرسش یا فعالیتی ادبی با من تماس بگیرید:  soroush@mahboubyeganeh.com